تبلیغات
حسین بن علی (ع) و دست انتقام خدایش - قاتلین شهدای کربلا نحوه مجازات آنان
 
حسین بن علی (ع) و دست انتقام خدایش

وَسَیَعْلَمُ الَّذِینَ ظَلَمُوا أَیَّ مُنقَلَبٍ یَنقَلِبُونَ
بزودی ستمکاران خواهند دانست چگونه زیر و زبر می شوند
قاتلان امام حسین(ع) و اصحابش هزاران نفر بوده‌اند و چند نفر از معروف‌ترین آنان که در تاریخ آمده‌و نحوه مجازات آنان را ذکر می‌کنیم:
‌ابحربن کعب توسط ابراهیم بن مالک اشتر کشته شد. ابحربن کعب کسی بود که هنگامی که امام حسین در‌گودال قتلگاه افتاده بود، لباس‌های حضرت را از بدنش بیرون آورد و همراه خود برد و مقنعه را از سر حضرت‌زینب کشید و گوشواره‌های حضرت را کشید، به طوری که گوشش پاره شد و آن‌ها را به غنیمت برد.([1])
‌ابن حوشب یکی از سربازان عبیدا‌لله بن زیاد در درگیری لشکر ابراهیم بین مالک اشتر با او در کنار نهر خازر‌کشته شد و سر او را به سوی مختار فرستادند.([2])
‌ابن ضبعان نیز در همین درگیری کشته شد و قاتل او احوص بن شرّ‌اد الهمدانی بود.([3]) در این درگیری‌ابوالأشرس یکی دیگر از لشکریان عبیدا‌لله بن زیاد کشته شد.([4]) ‌عثمان بن خالد وابوالاسماء نیز توسط عبدا‌لله بن کامل کشته شدند و بدن آن‌ها را آتش زدند.([5]) أخفس بن زید‌گفت:من با اسب بر بدن حسین تاختم تا استخوان‌هایش خورد شد و گوشواره‌های صفیه دختر حسین را از‌گوشش کشیدم. او دچار آتش سوزی شد و بدنش در آتش سوخت و ذغال شد.
‌احبش بن مرتد بعضی از لباس‌های امام حسین را غارت کرد و عمامه حضرت را برداشتو به سر گذاشت و‌دیوانه شد. جابربن یزید أدی نیز یکی از آن افراد بود.
‌اسید بن مالک یکی از کسانی بود که اسب بر بدن شهدای کربلا تاخت. وی با نه نفر دیگر که این کار را کردند،‌توسط مختار دستگیر و مجازات شدند.
‌اسمابن خارجه که به دستور مختار کشته شد. اسود أوسی توسظ مختار کشته و به آتش کشیده شد و اسودبن‌حنظله نیز کشته شد. ابراهیم بن مالک اشتر سر از بدن ایاس بن مضارب جدا کرد.
‌یجدل بن سلیم کلبی به دستور مختار دست‌ها و پاهایش قطع و کشته شد.
‌بحیربن عمر به دستور مختار آتش زده شد. بشیر بن مالک نیز گردنش زده شد. تمیم بن حصین نیز به نفرین‌امام حسین دچار تشنگی عجیبی شد و مرد.
‌حبیره کلبی جریر بن مسعود جعوبه بن حویه، حرملهْْ بن کاهل اسری، حصین بن تمیم، حصیی بن مالک،‌حصین بن نمیر، حفص بن عمر بن سعد، حکیم بن طفیل طائی، حمل بن مالک، حویزه، خولی بن یزید، راشد بن‌ایاس، رشید، ربیعهْْ بن مخارق و بسیاری دیگر توسط نیروهای مختار کشته شدند.([6])
[1]. سید هاشم موس جزائری، جزاء اعداء، قتلهْْ سیدالشهداء، ص 18.
[2]. همان، ص 28.
[3]. همان، ص 29.
[4]. همان، ص 30.
[5]. همان، ص 32.
[6]. همان.
نوع مطلب : عاقبت قاتلین حسین(ع)، 
برچسب ها : قاتلین شهدای کربلا نحوه مجازات آنان،


    


درباره وبلاگ

مجموعه مختارنامه روایتگر زندگی یكی از شخصیت های بزرگ تاریخ شیعه ، مختاربن ابوعبیده ثقفی است كه پس از واقعه جانسوز عاشورا به خونخواهی از حضرت سید الشهداء (ع) برخاست و در سال 66 هجری قیام خود را آشكار كرد و موفق شد بر دشمنان اهل بیت غلبه یافته و اكثر قریب به اتفاق كسانی را كه در واقعة عاشورا دست داشتند به سزای اعمال زشتشان برساند .

آدرسهای دیگر سایت :
wWw.mokhtarnameh.3de.ir
wWw.mokhtarnameh.sub.ir
wWw.mokhtarnameh.tk

ایمیل مدیر: milad_heydari_2010@yahoo.com

مدیر وبلاگ : میلاد حیدری
نویسندگان
-->
نظرسنجی
بهترین بازیگر مختارنامه کیست؟جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :