تبلیغات
حسین بن علی (ع) و دست انتقام خدایش - كیان مانند جوانان جنگ تحمیلی پای اعتقاداتش جان می‌دهد
 
حسین بن علی (ع) و دست انتقام خدایش

وَسَیَعْلَمُ الَّذِینَ ظَلَمُوا أَیَّ مُنقَلَبٍ یَنقَلِبُونَ
بزودی ستمکاران خواهند دانست چگونه زیر و زبر می شوند

رضا رویگری گفت: كیان برای اعتقاداتش تا آخر و تا پای جانش سر تعهداتش ایستادگی می‌كند مثل همه ایرانیان كه در هشت سال دفاع مقدس تا پای جانشان و بر سر تعهداتشان ایستادند، و كیان هم یكی از همین‌هاست كه فقط در 1400 سال پیش می‌زیسته است.

در ادامه مطلب بخوانید ...


رضا رویگری در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبری فارس «توانا»‌، در خصوص ویژگی‌های نقش كیان اظهار داشت: ویژگی این نقش این است كه كیان یك ایرانی سرافراز و دلاوراست كه برای اعتقاداتش تا آخر و تا پای جانش سر تعهداتش ایستادگی می‌كند مثل همه ایرانیان كه در هشت سال دفاع مقدس تا پای جانشان و بر سر تعهداتشان ایستادند و كیان هم یكی از همین ها است كه فقط در 1400 سال پیش می‌زیسته است.

وی درباره تأثیر كیان در قیام مختار گفت: تحریك كننده قیام مختار، كیان است و كیان است كه مختار را از مزرعه‌اش جدا كرده و با خود همراه می‌كند البته كه هدف‌‌هایی هم داشت كه در این میان سرفرازی ایرانیان نیز بوده است و در قسمتی از فیلم می‌گوید من به احترام داماد پادشاهم آمده‌ام كه امام حسین (علیه السلام) داماد شاه ایران است و باید دانست كه شمر به دست كیان كشته می‌شود و این جزء مستندات تاریخی است.

بازیگر فیلم مسافر ری در خصوص این مطلب كه آیا سینما و تلویزیون می‌توانند تصویرگر واقعی سینما باشند، گفت: اگر مسئولین همكاری كنند این امر بسیار زیاد و به خوبی امكان‌پذیر است ولی اگر مثل فیلم مختارنامه همكاری لازم انجام نشود؛ سینما وتلویزیون نمی‌توانند این واقعه را به خوبی نشان دهند.

وی در ادامه در خصوص حذف صحنه شهادت حضرت عباس بیان داشت: امیدوارم صحنه شهادت حضرت عباس حذف نشود زیرا این صحنه تأثیرگذاری بسیار زیادی را داشته و دارد و امیدوارم با تدوین اجازه پخش این صحنه داده شود خصوصا اینكه میر باقری این صحنه را با زیبایی تمام ساخته است.

رویگری درباره ویژگی هنر‌های عاشورایی كه باعث ماندگاری آن می‌شود، گفت: سرچشمه ماندگاری این آثار در اعتقادات مردم است، اعتقادات مردم، این هنر را حفظ می‌كند، همین آدمهایی كه خیلی وقت‌ها ما به آنها اعتقادی نداریم و با چشمی دیگر به آنها نگاه می‌كنیم؛ خیلی وقت‌ها از اعتقادات خوبی نسبت به ائمه برخوردار هستند،همین مردم زمانی كه یا حسین می گویند با اعتقاد قلبی می گویند حتی اگر در طول سال یا حسین نگویند در این 10روز با اعتقاد یا حسین می گویند.

وی در خصوص نوع ارتباط خود با نقش كیان بیان داشت: به دلیل ایرانی بودن این نقش ارتباط خیلی خوبی با این نقش برقرار كردم؛ زیرا در این فیلم همه به مختار خیانت می‌كنند ولی او روی اعتقادات خودش ایستادگی می كند و حرفش را زده و روی این حرف پافشاری می كند و براساس همین حرف و اعتقادات نیز كشته می شود به همین دلیل این نقش برایم بسیار جذاب بود.

* ویژه‌نامه محرم در خبرگزاری فارس/
نوع مطلب : حاشیه های مختارنامه، 
برچسب ها : كیان مانند جوانان جنگ تحمیلی پای اعتقاداتش جان می‌دهد،


    


درباره وبلاگ

مجموعه مختارنامه روایتگر زندگی یكی از شخصیت های بزرگ تاریخ شیعه ، مختاربن ابوعبیده ثقفی است كه پس از واقعه جانسوز عاشورا به خونخواهی از حضرت سید الشهداء (ع) برخاست و در سال 66 هجری قیام خود را آشكار كرد و موفق شد بر دشمنان اهل بیت غلبه یافته و اكثر قریب به اتفاق كسانی را كه در واقعة عاشورا دست داشتند به سزای اعمال زشتشان برساند .

آدرسهای دیگر سایت :
wWw.mokhtarnameh.3de.ir
wWw.mokhtarnameh.sub.ir
wWw.mokhtarnameh.tk

ایمیل مدیر: milad_heydari_2010@yahoo.com

مدیر وبلاگ : میلاد حیدری
نویسندگان
-->
نظرسنجی
بهترین بازیگر مختارنامه کیست؟جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :